Заволодіння 28,5 млн грн при постачанні зерна: чотири підозрюваних

28 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом особам у заволодінні понад 28,5 млн грн ДП «ДГ Ставидлянське».

Серед підозрюваних:

  • заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного центру «Торговий дім Національної академії аграрних наук України» (НІАЦ «ТД НААН») - організатор злочину — ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України;
  • директор ДП «ДГ Ставидлянське» —ч. 5 ст. 191 КК;
  • головний бухгалтер ДП «ДГ Ставидлянське» — ч. 5 ст. 191 КК України;
  • директор ТОВ — ч. 2 ст. 27,  ч. 5 ст. 191 КК України.

Трьох осіб затримали в порядку ст. 208 КПК України. Організатору злочину про підозру повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, оскільки його місцеперебування не встановлене.

За даними слідства, протягом 2021 року службовці ДП «ДГ Ставидлянське» уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику пов’язаній із ними ТОВ. Сільськогосподарську продукцію реалізували вдвічі дешевше за ринкову вартість, що призвело до заподіяння понад 28,5 млн грн збитків держпідприємству.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали у вересні 2022 року за матеріалами Управління СБУ у Кіровоградській області.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.