Заволодіння коштами Южно-Української АЕС: до суду скеровано обвинувальний акт стосовно ще однієї особи

Детективи НАБУ закінчили розслідування стосовно начальника управління виробничо-технічної комплектації ВП «Южно-Українська АЕС» (входить до складу ДП «НАЕК «Енергоатом») — сімнадцятого учасника корупційної схеми з заволодіння коштами підприємства. 26 лютого 2021 року прокурори САП скерували обвинувальний акт до суду. Обвинуваченого судитимуть заочно, оскільки з 2016 року він перебуває за межами України.

Дії експосадовця кваліфіковані за ч.5 ст.191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Про підозру йому повідомили у червні 2017 року, тоді ж оголосили у розшук.

За даними слідства, разом із іншими посадовцями вказана особа є причетною до заволодіння грошовими коштами «Южно-Української АЕС» у загальному розмірі 27 млн грн. Злочин відбувся внаслідок організації процедур державних закупівель за завищеними у 18-34 рази цінами з використанням низки підконтрольних службовцям АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» та представникам комерційних структур підприємств.

Начальник управління виробничо-технічної комплектації ВП «Южно-Українська АЕС» є сімнадцятим обвинуваченим у кримінальному провадженні. Загалом слідство встановило коло учасників корупційної схеми з 17 осіб: стосовно 11 з них з вересня 2019 року справа слухається у суді та стосовно 5 осіб до суду направлені обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості.

 

Фото ukrinform.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.