Заволодіння майже 400 тис. дол. США експосадовцями АРМА: розслідування завершене

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою шістьох осіб у заволодінні 398 тис. дол. США, які перебували під арештом і були передані в управління до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 19 липня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скерування до суду.

Серед підозрюваних:

•             т.в.о. голови АРМА* і його заступник  — ч. 5 ст. 191 КК України;

•             начальник управління менеджменту активів АРМА  — ч. 5 ст. 191 КК України;

•             два адвокати  — ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України;

•             фізична особа  — ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

*усі посади вказані на момент вчинення злочину

За даними слідства, впродовж серпня-грудня 2020 року т.в.о. голови АРМА, його заступник, начальник управління агентства у змові з адвокатами та фізичною особою заволоділи коштами у сумі 398 тис. дол. США, які були передані в управління АРМА. Йдеться про гроші, вилучені й арештовані під час обшуку в межах кримінального провадження та передані в управління АРМА відповідно до рішення суду.

Підробивши судове рішення про нібито скасування арешту з коштів, підозрювані посадовці незаконно перерахували їх на банківський рахунок фізичної особи, яка не мала до грошей жодного стосунку. Потім цю суму учасники злочину розподілили між собою.

Розслідування згаданих фактів детективи НАБУ здійснювали з серпня 2021 року після передачі справи від Державного бюро розслідувань за підслідністю.

Осіб викрили і затримали у липні 2021 року.

Це лише один із випадків корупції, пов’язаних з АРМА. На початку липня 2022 року НАБУ і САП викрили корупцію при торгівлі арештованим майном.

 

Застереження. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: ukrinform.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.