Заволодіння нерухомістю Нацгвардії: апеляційна палата ВАКС визначила запобіжний захід екснардепу

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 14 листопада з альтернативою застави у 80 млн грн — такий запобіжний захід застосовано до народного депутата України 8 скликання, якого підозрюють у заволодінні нерухомістю Національної гвардії України. Відповідне рішення ухвалила апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України 22 жовтня 2019 року, розглянувши апеляційну скаргу прокурорів САП на ухвалу суду першої інстанції.

Попереднє рішення суду, яке передбачало застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді арешту з альтернативою застави у розмірі 5,5 млн грн, скасоване.

Нагадуємо, 2 жовтня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили колишньому народному депутату України про підозру в організації заволодіння чужим майном (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України). Йдеться про заволодіння 50 квартирами та 30 паркомісць у Печерському районі міста Києва, від яких Нацгвардія відмовилася на користь квартир на околиці столиці. Як встановила експертиза, різниця між вартістю нерухомості сягає понад 81,6 млн грн.

Екснардеп є одним із п’яти підозрюваних у згаданому злочині. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2017 року.

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/нацгвардія

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.