Збитки у 69 млн грн: розслідування фактів безпідставного надання «Укрзалізницею» пільг на вантажні перевезення завершено

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування за фактом зловживання трьох посадовців ПАТ «Укрзалізниця» (двох колишніх та одного чинного) своїм службовим становищем, внаслідок чого держпідприємству завдано шкоди на суму 7,3 млн дол. США (69 млн грн станом на дату вчинення злочину). 5 березня 2018 року обвинувальний акт стосовно цих осіб скеровано до Печерського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Зокрема, колишнього заступника голови Державної адміністрації залізничного транспорту України (правонаступником якої стало ПАТ «Укрзалізниця»), колишнього директора одного з департаментів ПАТ «Укрзалізниця» та заступника директора однієї з філій ПАТ «Укрзалізниця» обвинувачують у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Зазначені особи в лютому 2014 року входили до складу Тарифної комісії Державної адміністрації залізничного транспорту України — колегіального органу «Укрзалізниці», уповноваженого встановлювати пільгові тарифи на здійснення вантажних залізничних перевезень. Ці тарифи надавались за умови обов’язкового виконання експедиторськими організаціями гарантованого обсягу перевезень. На початку 2014 року, як з’ясувало слідство, за участі обвинувачених Тарифна комісія ухвалила рішення про встановлення пільгових тарифів для низки експедиторських компаній, які в подальшому зобов’язань із гарантованого обсягу перевезень не виконали, проте пільги від «Укрзалізниці» все одно отримали. 

 

Внаслідок таких дій, за даними слідства, Державна адміністрація залізничного транспорту України недоотримала 7,3 млн доларів США доходу (станом на дату вчинення злочину 69 млн грн), що підтверджено двома висновками судово-економічної експертизи.

 

15 серпня 2017 року згаданим посадовцям повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

 

Доступ до матеріалів досудового розслідування підозрюваним та їхнім захисникам надано 13 грудня 2017 року.

 

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали в квітні 2016 року.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду

 

Фото: glavcom.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.