Жодних компромісів, якщо мова йтиме про незалежність НАБУ та мене як його Директора – Семен Кривонос під час зустрічі з послами G7 та EU

Боротьба з корупцією важлива, тому ми підтримували і продовжимо підтримувати НАБУ на цьому шляху. Про це заявили посли країн Великої сімки та Євросоюзу під час зустрічі з Директором Національного антикорупційного бюро України Семеном Кривоносом.

«Ми уважно слідкуємо за імплементацією реформ. Адже допомога Україні в боротьбі з корупцією є одним із наших пріоритетів. Зараз як ніколи важливо забезпечити незалежність антикорупційних інституцій, їхню спроможність та активну комунікацію з суспільством і міжнародними партнерами», - зазначив Мацуда Кунінорі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні.

«Є дві війни: з росією та корупцією, і ми однаково підтримуємо Україну в обох», - додав в свою чергу Кріс Сміт, заступник Голови Місії у Посольстві США в Україні.

Вітаючи послів Семен Кривонос запевнив, що забезпечуватиме незалежність розслідувань детективів, відкритість кадрових рішень та організує роботу так, щоб результати НАБУ були високо оцінені українським суспільством та міжнародними партнерами.

«Незалежно від посади та політичної приналежності, якщо людина причетна до скоєння корупційного злочину, справа стосовно її дій буде належно розслідувана і за наявності об’єктивних та достатніх підстав скерована до суду. Жодних компромісів, якщо мова йтиме про незалежність НАБУ та мене як його директора», - наголосив директор Національного бюро.

Розповідаючи про перші кроки на посаді Семен Кривонос окреслив низку викликів, з якими Національне бюро має справитися, підготувавшись до протидії й запобіганню корупції під час майбутньої відбудови України. Це, зокрема: недостатня кількість оперативно-технічного персоналу та детективів, проблеми із експертизами в провадженнях, вдосконалення процесу кризових комунікацій.

«Для підвищення ефективності розслідувань необхідно вже збільшити штат на 300 співробітників, створити експертну установу при НАБУ, створити належну матеріально-технічну базу. У реалізації цих ініціатив розраховую на підтримку партнерів», - повідомив Директор Національного бюро.

В свою чергу перший заступник Директора Гізо Углава підкреслив, що НАБУ має бути готовим до відбудови України.

«Щоб робити великі кроки, треба збільшити штат і наймати нових співробітників якомога швидше», - сказав він.

Семен Кривонос висловив впевненість у подальшій плідній співпраці та подякував міжнародним партнерам за підтримку: «Знаю, наскільки важливу роль міжнародні партнери відігравали та продовжують відігравати в житті НАБУ, як ваша підтримка допомагає знаходити вихід з найскладніших ситуацій та обставин. Щиро дякую і як громадянин України, і як посадова особа за віру в нашу перемогу та вашу допомогу як на полі антикорупційної боротьби, так і на воєнному плацдармі».