Підозрюваного у справі ПЛР-тестів екстрадовано зі Словаччини (ФОТО)

11 серпня 2023 року в Україну екстрадовано одного із підозрюваних у причетності до корупційної схеми із закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.

З моменту викриття оборудки у червні 2022 року підозрюваний (представник приватного бізнесу) перебував у міжнародному розшуку. Завдяки співпраці з компетентними органами Словацької Республіки, улітку 2023 року його затримали, а екстрадиційний запит України задовільнили. Успішна екстрадиція підозрюваного під час війни в Україні стала можливою, зокрема завдяки ефективній взаємодії з Офісом Генерального прокурора, як центральним органом України щодо видачі (екстрадиції) підозрюваних.

Після передачі затриманого українській стороні йому буде обрано запобіжний захід.

За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року «Укрзалізниця» організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

У червні 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом особам. Наприкінці жовтня коло підозрюваних збільшилося до восьми осіб.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.