Пів мільярда гривень збитків через махінації з вугіллям: підозра (СХЕМА)

Завдання 336 млн грн збитків, а також заподіяння шкоди довкіллю на понад 210 млн грн – в цьому підозрюється колишній в.о. гендиректора ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська».  Йому повідомили про підозру 25 травня НАБУ і САП.

А завдяки своєчасним діям детективів і прокурорів корупційну схему вдалось викрити і зупинити: у 2019 році суд задовольнив позов про визнання недійсним договору між ДП та компанією-посередником. В результаті розслідування, завдання ще більшої шкоди державі було зупинене.

Епізод щодо завдання збитків

Як з’ясувало слідство, у листопаді 2015 – січні 2017 року держпідприємство реалізувало приватній компанії-посереднику 756 тис. тонн вугілля за втричі нижчою за ринкову ціною. Надалі компанія-посередник поставила це ж вугілля, але вже за ринковою ціною, ПАТ «Центренерго» (78,289% акцій належать державі). Через цю схему ДП недоотримало потенційний прибуток у розмірі понад 336 млн грн.

Епізод щодо шкоди довкіллю

До того ж, у листопаді 2015 року за відсутності дозвільних документів ДП незаконно видобуло понад 112,5 тис. тонн вугілля. Це завдало шкоду довкіллю на суму понад 210 млн грн.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.