Погляд всередину: серія подкастів про антикорупцію

Просвітницькі заходи підвищують обізнаність громадськості про діяльність антикорупційних органів та процес розслідування й боротьбу з топкорупцією. Одним із таких проєктів є серія подкастів «Поплава. Антикорупція в деталях», організованого зокрема й НАБУ.

«Актуальне завдання в боротьбі з корупцією полягає у зниженні її рівня. Основою для досягнення цієї мети становить зміцнення інституцій, таких як НАБУ, САП, ВАКС. Ідеально, щоб такі структури працювали на місцевому рівні, залучаючи принципових фахівців, готових боротися з корупцією за справедливу заробітну плату та використовувати всі наявні інструменти. Другим важливим аспектом є невідворотність покарання», — зазначив один зі спікерів подкасту, старший детектив НАБУ Віктор Ярема.

Подкаст завершився офлайн подією, де учасники за допомогою спеціального чат-бота мали змогу задати спікерам питання. Ведучий та журналіст Олег Новіков озвучував також ті, які шанувальники залишали в коментарях під відео на YouTube каналах НАБУ та Poplava, зокрема, чи допоможе розвиток штучного інтелекту у розсекреченні негласних слідчих (розшукових) дій та як розслідуються злочини щодо надання неправомірної вигоди у криптовалюті.

«Проєкт «Поплава. Антикорупція в деталях» для нас є індикатором того, що тема боротьби з корупцією є цікавою та актуальною для українців. Поки запит на справедливість в країні не задоволено і корупція залишається серед топ-3 проблем, які турбують українців, доти в суспільстві буде багато громадян, які дійсно хочуть і розбираються у нюансах судових процесів», — зазначила заступниця керівника Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ірина Шиба.

Захід реалізовано у співпраці з журналістом Олегом Новіковим за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу — провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується МЗС Данії.