Понад 1 млрд грн стягнуто в дохід державі завдяки НАБУ і Київській міській прокуратурі

Детективи НАБУ та прокурори Київської міської прокуратури домоглися розірвання договору з реконструкції Шулявського шляхопроводу та стягнення в дохід держави понад 1 млрд грн.

Як встановило слідство, у 2018 році приватне товариство перемогло у відкритих торгах із закупівель за кошти місцевого бюджету робіт із реконструкції транспортної розвʼязки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана у Соломʼянському та Шевченківському районах Києва з порушенням законодавства у сфері захисту економічної конкуренції. 

З відповідною підтвердженою інформацією про протиправні дії детективи Бюро звернулись до Антимонопольного комітету, який визнав, що переможець торгів і ще одне товариство узгоджували свої дії та не змагались між собою.

За умовами договору підрядник отримав понад 1 млрд грн із місцевого бюджету. Однак роботи з реконструкції транспортної розвʼязки й досі не закінчено.

4 червня 2024 року Господарським судом міста Києва в повному обсязі задоволено позов, поданий Київською міською прокуратурою в інтересах держави про визнання недійсним рішення тендерного комітету, договору генерального підряду та застосування відповідних наслідків, шляхом стягнення понад 1 млрд гривень в дохід держави. 

Підставою для звернення Київською міською прокуратурою з відповідним позовом стали напрацювання детективів Національного бюро, здобуті в межах розслідування кримінального провадження щодо зловживань під час укладення та реалізації договору з реконструкції транспортної розв’язки.