Понад 68 млн грн відшкодовано АТ «Укрзалізниця» завдяки НАБУ і САП

НАБУ і САП за сприяння АТ «Укрзалізниця»домоглися відшкодування збитків товариству на суму понад 68 млн грн у межах розслідування махінацій при закупівлі газу для потреб УЗ.

У період з серпня 2023 року по січень 2024 року ці кошти перерахувала УЗ причетна до оборудки приватна компанія. 

Крім того, ще 2 млн грн відшкодував Укрзалізниці один із підозрюваних у справі, а інший – перерахував 3 млн грн на потреби ЗСУ. Ці особи також надали викривальні покази стосовно решти учасників злочину, що передбачено угодами про визнання винуватості, укладеними між ними та прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як встановило слідство, з грудня 2016 по січень 2020 рр. службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» у змові з представниками газових компаній організували закупівлі «блакитного палива» в обхід тендерних процедур. Крім того, учасники схеми узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка у різні періоди становила від 200 до 1000 грн на тис. куб. м. При цьому посадовці АТ «Укрзалізниця» були поінформовані про вигідніші цінові пропозиції, які надходили від учасників ринку газу, але ігнорували їх, фактично надаючи перевагу обраним компаніям. Отримана неправомірна вигода розподілялась між широким колом учасників злочинної змови.

НАБУ і САП викрили схему у червні 2023 року, а вже у жовтні завершили слідство у справі.