Притягнення до відповідальності невинуватої особи: підозрюються прокурори з Дніпропетровщини

Підробка доказів та притягнення до кримінальної відповідальності невинуватої особи – в цьому підозрюється один із заступників керівника і прокурор окружної прокуратури Дніпропетровської області. Вони штучно створили докази обвинувачення, через що невинувату особу притягнули до кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення та реалізацію слабоалкогольних напоїв під виглядом сидру.

Також до участі у злочині був залучений адвокат – його НАБУ і САП викрили «на гарячому» на початку травня цього року. Він і домовлявся з прокурорами про «потрібні» дії.  Наразі йому також повідомили про підозру.

Дії адвоката кваліфіковані за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 КК України. Заступника керівника окружної прокуратури – ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 КК України, прокурора –  ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 КК України. 

Розслідування цих фактів НАБУ і САП здійснюють за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.