Рекордна кількість обвинувачених та понад 662 мільйонів гривень на ЗСУ – підсумки роботи НАБУ і САП у І півріччі 2023 року

Перше півріччя 2023 року для Національного бюро пройшло під знаком ефективності. Бюро вдалося не тільки втримати високий тогорічний темп, а і суттєво покращити результати.

«Це півріччя відзначилося гучними викриттями: заступника міністра розвитку громад і територій, колишнього голови ФДМУ, посадовців Тернопільської облради та ОВА, нардепів та викриттям масштабної схеми у Верховному Суді», — зазначив Семен Кривонос під час презентації досягнень НАБУ і САП за перші 6 місяців 2023 року. 

Попри російську агресію, антикорупційні органи нарощують темпи роботи, адже боротьба з корупцією є наріжним каменем обороноздатності та відновлення країни. «Ми продовжуємо активно допомагати нашій армії – від початку повномасштабного вторгнення ЗСУ отримали майже 2 млрд грн завдяки НАБУ і САП, з них 662 млн грн — у першому півріччі 2023 року», — підкреслив Директор НАБУ.

В І півріччі 2023 року НАБУ і САП розпочали розслідування у 286 кримінальних провадженнях. 137 особам повідомили про підозру, 58 обвинувальних актів стосовно 147 осіб (порівняно з 54 обвинувальними актами стосовно 123 осіб за весь 2022 рік) скерували до суду. На лаву підсудних відправили серед інших 10 вищих посадових осіб держави, 4 держслужбовців категорії «А», 2 військовослужбовців вищого офіцерського складу, 12 керівників держпідприємств, 5 суддів та 3 депутатів облради. 

Детальніше про результати – у Звіті Бюро