Резиденція «Династія»: легалізація понад 460 млн грн на елітному будівництві під Києвом
НАБУ і САП повідомили про підозру сімом учасникам організованої групи, викритої на легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, в особливо великих розмірах.
Слідство встановило, що протягом 2021–2025 років підозрювані відмили понад 460 млн грн шляхом зведення елітного котеджного містечка в с. Козин Київської області.
Концепція будівництва приватних резиденцій «Династія» виникла ще у 2020 році після призначення одного з підозрюваних міністром розвитку громад та територій. Для реалізації проєкту він залучив підконтрольних йому осіб.
Згодом до нього долучилися екскерівник Офісу Президента та бізнесмен — майбутні власники двох резиденцій у кооперативі.
На земельних ділянках планували звести чотири приватні будинки з допоміжними будівлями та спорудами, а також окрему резиденцію загального користування — спа-зону. Вартість зведення однієї резиденції становила близько 2 млн доларів США.
Для маскування реальних джерел походження коштів, витрачених на будівництво, фінансування здійснювали двома шляхами.
Перший — умовно «білий» і безготівковий: через підконтрольний підозрюваним житлово-будівельний кооператив, який формально виступав замовником будівництва. Частка такого фінансування становила лише 10 % від загального обсягу коштів на зведення будинків.
Основну ж частину фінансування будівництва резиденції «Династія» забезпечували коштами, одержаними злочинним шляхом, а саме через готівкові розрахунки з працівниками, які виконували роботи.
Частину витрачених на будівництво коштів — майже 9 млн доларів США — одержали через так звану «пральню», підконтрольну бізнесмену. Фінансування, зокрема, здійснювали за рахунок коштів, отриманих унаслідок реалізації корупційних схем у ПАТ «НАЕК «Енергоатом».
Завдяки клопотанню НАБУ і САП Вищий антикорупційний суд наклав арешт на земельні ділянки та п’ять об’єктів незавершеного будівництва резиденції «Династія» в Козині.
Реєстрація справи в ЄРДР
Повідомлення про підозру
Повідомлення про нові підозри
Статус учасників: семеро підозрюваних
- колишній керівник Офісу Президента України;
- колишній віцепрем’єр-міністр України;
- бізнесмен (один із керівників злочинної організації, викритої в листопаді 2025 року в межах спецоперації «Мідас»);
- інші особи.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.