Розкрадання 24 млн дол. США екскерівництвом Укрспецекспорту: слідство завершено

10 листопада 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування стосовно двох колишніх керівників ДП «Укрспецекспорт». Їх підозрюють у заволодінні коштами підприємства на загальну суму понад 23,9 млн доларів США.

Слідство встановило, що підозрювані під час експорту озброєння та військової техніки до Республіки Казахстан організували безпідставне складання документів про нібито сприяння в здійсненні вказаних постачань компанії, зареєстрованої в Об’єднаних Арабських Еміратах. 

Схему започаткував на той час керівник компанії «Укрспецекспорт», який потім обіймав посади генерального директора ДК «Укроборонпром», Міністра оборони України та Радника Президента України. Згодом він призначив керівником компанії «Укрспецекспорт» довірену особу та доручив їй продовжувати підписувати документи для оплати удаваних агентських послуг. 

У результаті «агенту» незаконно перерахували понад 23,9 млн доларів США.

Обидва підозрюваних виїхали за межі України та оголошені в міжнародний розшук. 

Більше про корупцію в Укрспецекспорті за посиланням.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.