Розкрадання 88 млн грн при реконструкції адмінбудівлі Державної міграційної служби: троє підозрюваних (СХЕМА+ВІДЕО)

21 вересня 2023 року НАБУ і САП за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили двом експосадовцям Державної міграційної служби України, а також бізнесмену, громадянину рф, про підозру у заволодінні бюджетними коштами на суму понад 88 млн грн. 

Йдеться про:  

  • ексзаступника Голови ДМС;
  • ексначальника Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва ДМС;
  • бізнесмена.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що у 2015 році ДМС отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу служби. 

Бізнесмен, який тривалий час перебував у «дружніх» стосунках з представниками ДМС та іншими можновладцями, організував тривалу схему розкрадання бюджетних коштів з використанням підконтрольних осіб у структурі міграційної служби. 

Так, для реалізації злочинного задуму бізнесмен залучив начальника господарської частини ДМС, а потім і заступника голови ДМС, які замість належного виконання своїх обов’язків з корисливих мотивів сприяли заволодінню коштами, виділеними на облаштування будівлі. Вони зокрема сприяли бізнесмену в укладанні договорів з підконтрольними йому компаніями щодо виконання проєктних та будівельних робіт, штучно обмежуючи участь у конкурсі решти підприємств.

Злочинна група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості виконаних робіт, оформлення «порожніх актів» та дублювання робіт. Як наслідок реконструкція будівлі центрального офісу ДМС до теперішнього дня не завершена, комп’ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на «папері», а відповідальні за реконструкцію компанії «згорнулись». 

В результаті реалізації схеми, бюджету заподіяно збитків на суму понад 88 млн грн.

Матеріали, зібрані детективами НАБУ під час досудового розслідування, допомогли Антимонопольному комітету України виявити змову двох підконтрольних бізнесмену компаній і оштрафувати їх на 2,1 млн грн.

Відповідне рішення АМКУ ухвалив 27 грудня 2022 року.

Чинне керівництво ДМС активно сприяє Національному бюро у розслідуванні кримінального провадження.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.