Розкрадання понад 8,4 млрд грн «ПриватБанку»: скеровано до суду

НАБУ і САП відправили на лаву підсудних шістьох осіб, яких обвинувачують у розкраданні грошових коштів ПАТ КБ «ПриватБанк» на загальну суму понад 8,4 млрд.

За даними слідства, у грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПАТ КБ «ПриватБанк», ексголова правління банку розпорядився перерахувати кошти з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. В результаті банку завдали збитків на суму близько 315 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ). Для прикриття фактичної розтрати коштів «ПриватБанку» і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Крім того, ексголова правління банку, його перший заступник та два керівники департаментів у грудні 2016 року за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь пов’язаних з банком компаній. Кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов'язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 млн грн – на користь іншої. 

Ці кошти учасники схеми згодом вивели за кордон з метою легалізації.

Серед обвинувачених:

  • ексголова правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 КК України);
  • колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • ексзаступник голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • колишня керівниця департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • керівниця департаменту операційного напрямку АТ КБ «ПриватБанк» (ч. 5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК України).

Викриті факти корупційної діяльності у «ПриватБанку» не є вичерпними: в низці епізодів НАБУ та САП продовжують розслідування. Насамперед, схем виведення понад 130 млрд грн із банку, що стало однією з підстав його націоналізації. Загальний обсяг матеріалів по всіх епізодах наразі перевищує 2500 томів, а справа є однією з наймасштабніших в історії антикорупційних органів.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.