Розтрата насіння на 3,2 млн грн: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою організатора злочину у розтраті насіння соняшника на 3,2 млн грн, яке перебувало на зберіганні підприємства Державного агентства резерву України. Кваліфікація ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року підозрюваний організував незаконне і безоплатне відвантаження на свою користь насіння соняшника, яке належало іншій юридичній особі та перебувало на зберіганні в філії Держрезерву. У такий спосіб він здійснив розтрату понад 189 тонн насіння вартістю понад 3,2 млн грн. Втім, насіння хоч і вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро і прокурори САП вжили невідкладних заходів, аби запобігти його подальшому незаконному обігу та повернули на місце зберігання.

Під час розслідування НАБУ і САП повідомили про підозру іншим чотирьом учасникам злочину – в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», очільнику філії, керівнику виробничо-технічної лабораторії філії й керівнику елеватору. У 2022 році справу за їхнім обвинуваченням скерували до суду.

7 квітня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру організатору злочину. Оскільки місцеперебування підозрюваного не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.