Схема на 14,8 млн грн в межах «Великого будівництва» на Івано-Франківщині: слідство завершено

22 березня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування та відкрили матеріали справи щодо заволодіння понад 14,8 млн грн при будівництві школи у селі Чукалівка Івано-Франківської області.

За даними слідства, у 2021 році підприємець у змові з директором Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області (далі – УКБ) розробив схему заволодіння коштами Івано-Франківської ОДА. За нею УКБ уклало з підконтрольною компанією договір на будівництво в межах державної програми «Велике будівництво» шкільного закладу на загальну суму 45,6 млн грн.

У вересні 2022 року у зв’язку з припиненням діяльності УКБ об’єкт будівництва передали до Івано-Франківської міської ради та провели коригування проєктно-кошторисної документації. Як з’ясувалось, УКБ встигло перерахувати компанії 33,6 млн грн за роботи, виконання яких сторони зафіксували відповідними актами та довідками. Проте роботи виконали лише частково, а решта, на суму понад 14,8 млн грн, так і залишилась на папері. Цими коштами учасники оборудки заволоділи та перевели в готівку через підконтрольні організації.

Наразі у справі троє підозрюваних:

  • підприємець – організатор схеми (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • ексдиректор Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області (ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 366 КК України);
  • директор будівельної компанії (ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 366 КК України).

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.