Хабарництво та корупція залишаються основними видами економічних злочинів, які негативно впливають на діяльність українських організацій

Лише за останні два роки від цих злочинів постраждали 48% опитаних компаній, а кожний третій український респондент (33%) пригадав, що його організація отримувала пропозицію дати хабара. Такими виявилися нещодавно представлені компанією PwC результати опитування українських респондентів у рамках Всесвітнього дослідження економічних злочинів та шахрайства 2018 (ознайомитися: https://www.pwc.com/ua/uk/survey/2018/pwc-gecs-2018-ukr.pdf).

Як показало дослідження, найпоширенішими видами злочинів, із якими стикаються компанії, є незаконне привласнення майна (46%), шахрайство у сферах закупівель (33%) та управління персоналом (33%), кіберзлочини (31%). Невтішним є прогноз представників українських організацій на наступні два роки: вони вважають, що корупція залишатиметься найбільш суттєвим економічним злочином для їхніх компаній.

Нагадуємо, що з 2001 року кожні два роки компанія PwC проводить всесвітнє дослідження  дослідження щодо визначення ставлення організацій до економічних злочинів. В Україні дослідження проводиться з 2009 року, що дозволило експертам PwC спостерігати за тенденціями стосовно найбільш поширених видів економічних злочинів та шахрайства. В опитуванні 2018 року взяв участь 101 представник різних українських організацій, як приватного, так і державного сектора. 

 

habarnyctvo_ta_korupciya_lidyruye_v_top_5_pwc.pdf

Файли

  1. habarnyctvo_ta_korupciya_lidyruye_v_top_5_pwc.pdf