Справа Голови Верховного Суду: скеровано до суду

4 березня 2024 року НАБУ і САП відправили на лаву підсудних колишнього Голову Верховного Суду, викритого на отримані неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Як встановило слідство, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте суд відмовив у задоволенні вимог. 

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. 

Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з Головою Верховного Суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн дол. США – Голові та суддям Верховного Суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу й отримання двома траншами 1,8 млн дол. США.

15 травня 2023 року під час отримання другого траншу у сумі 450 тис. дол. США Голову Верховного Суду й адвоката було викрито «на гарячому».

16 травня 2023 року НАБУ і САП повідомили Голові Верховного Суду та адвокату про підозру (ч. 4 ст. 368 КК України), а у жовтні слідство завершили.

3 серпня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру власнику групи «Фінанси і кредит». Слідство стосовно нього та решти ймовірних учасників злочину виділили в окремі кримінальні провадження.  

Відео перемовин учасників злочину.

Брифінг за участю Директора НАБУ та Керівника САП.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.