Справа «Київзеленбуду»: скеровано до суду

Справу за обвинуваченням 10 осіб у заволодінні 115,19 млн грн територіальної громади м.Києва, виділених для придбання прибиральної техніки КО «Київзеленбуд» 4 травня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду.

Йдеться про*:

  • в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради;
  • генерального директора КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.);
  • генерального директора КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.);
  • заступника генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд»;
  • начальника одного з відділів КО «Київзеленбуд»;
  • працівника одного із відділів КО «Київзеленбуд»;
  • позаштатного радника генерального директора КО «Київзеленбуд», його бізнеспартнера, довірену особу та директора підконтрольного товариства. 

Організатор злочину (у подальшому позаштатний радник директора КО «Київзеленбуд») створив умови, за яких італійська спецтехніка могла бути поставлена в Україну лише через його фірми. Після цього він залучив до вчинення злочину керівництво КО «Київзеленбуд» та в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради. Для забезпечення безпеки використовували ІТ-спеціалістів, які створили віддалені сервіси для того, щоб приховати обмін інформацією між членами групи. 

Надалі організували та провели антиконкурентну закупівлю, де технічні умови до предмету закупівлі прописали під конкретні моделі техніки. Очікувано перемогла компанія організатора злочину. Техніку придбано за завищеними цінами  в цілому заподіявши збитки громаді на суму 115,19 млн грн. Цікавий факт, що у інші європейські столиці італійські виробники постачали аналогічну техніку у декілька разів дешевше, ніж було придбано КО «Київзеленбуд».  

У взаємодії з Державною службою фінансового моніторингу України кошти, якими заволоділи учасники злочину, відслідкували: переказавши їх через низку іноземних країн, організатори придбали нерухомість у м. Верона (Італія).  

Детективи НАБУ спільно з італійськими правоохоронцями домоглися накладення арешту на активи, які повністю зможуть компенсувати заподіяні збитки у разі ухвалення відповідного судового рішення. Представником Київміськради заявлено цивільний позов.  

 

* посади вказані на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.