Справа судді з Одеси та адвоката: розслідування завершене

8 вересня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою судді Приморського районного суду м. Одеси та адвоката у замаху на надання неправомірної вигоди судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману.

Кваліфікація: ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

Нагадаємо, у червні цього року НАБУ і САП повідомили про підозру адвокату з Одеси, якого викрили на одержанні 2 тис. дол. США від військовослужбовця. Саме у стільки він оцінив «допомогу» з ухвалою позитивного рішення в справі щодо адміністративного правопорушення суддею Приморського районного суду м. Одеси. Для цього звернувся до знайомого судді цього ж суду, аби той домовився з колегою про вирішення питання за гроші. 4 серпня про підозру повідомили і самому судді.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції розпочали за заявою громадянина, якого підозрювані підбурювали до надання неправомірної вигоди.

Як підозрювані «вирішували питання», дивіться у відео.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.