Спроба підкупу служителя Феміди з Полтави: скеровано до суду

20 квітня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням двох адвокатів та особи, яка позиціонувала себе помічником адвоката, у спробі підкупу судді Полтавського апеляційного суду.

За даними слідства, громадянин звернувся до особи, яка представилася помічником адвоката, за правовою допомогою у зв’язку зі складенням на нього протоколу за керування автомобілем в нетверезому стані. Та запропонувала «вирішити питання» із суддею за винагороду, залучивши знайомого адвоката. Однак, план не вдався, і суд визнав громадянина винним.

Підозрювані пообіцяли скасувати це рішення в апеляційному порядку за 1,8 тис. дол. США, залучивши ще одного адвоката. Кошти отримали для подальшої передачі судді Полтавського апеляційного суду двома траншами – у 300 і 1500 дол. США. Після передачі останньої частини неправомірної вигоди НАБУ і САП спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції в Полтавській області викрили осіб.

У березні 2023 року слідство завершили та відкрили стороні захисту матеріали справи для ознайомлення.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.