Успіхи минулого року та виклики нового — Директор НАБУ провів зустріч з послами, представниками міжнародних організацій та партнерами з розвитку

Зацікавленість у прогресі України в боротьбі з корупцією та всебічна підтримка антикорупційних ініціатив у контексті відновлення країни – все це об’єднало більш ніж 40 поважних гостей, які завітали до Національного бюро 12 січня 2024 року.

Директор НАБУ Семен Кривонос та керівник САП Олександр Клименко нагадали про ключові досягнення НАБУ і САП у 2023 році, зокрема гучні викриття топкорупціонерів.

Семен Кривонос та Олександр Клименко зокрема навели статистичні дані, які свідчать про підвищення продуктивності НАБУ та САП, адже кількість підозр, скерованих до суду справ та обвинувачених осіб є найбільшою за весь час існування інституцій та вдвічі більшою в порівнянні з минулим роком.

Під час зустрічі Директор та його заступники розповіли про плани та пріоритети для НАБУ на 2024 рік: впровадження рекомендацій незалежного технічного оцінювання, відбір нових детективів, застосування інноваційної системи електронного кримінального провадження «іКейс», приєднання України до Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва, створення тренінгового центру Національного бюро та головне – збільшення кількості розслідувань та викриттів топкорупції. 

Семен Кривонос вкотре наголосив на важливості створення автономної експертної установи при Бюро та реалізації права НАБУ на незалежне прослуховування. Він зауважив, що задоволення цих потреб значно підвищило б ефективність та швидкість слідства. 

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко зазначив, що у 2024 році серед головних викликів, які стоять перед САП, – активізація розслідувань корупції в сфері оборони, повне скасування так званих «правок Лозового», а також розбудова САП як незалежної інституції.