Викритому «на гарячому» депутату з Рівненщини повідомили про підозру

Депутату Рівненської обласної ради, викритому напередодні на вимаганні та одержанні 1,2 тис. дол. США від особи з інвалідністю, повідомили про підозру. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України.

За даними слідства, гроші підозрюваний (також є головлікарем КП «Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення») вимагав за оформлення документів, необхідних для ухвалення рішення про інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС. Така інвалідність встановлюється на більш тривалий час, дає право на ширший перелік пільг та соціальні виплати у більшому розмірі, ніж при звичайній інвалідності.

Після передачі коштів депутата затримали «на гарячому». 

Розслідування цих фактів НАБУ і САП за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції розпочали за заявою громадянки, у якої підозрюваний вимагав кошти.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.