Забудова парку «Нивки» у Києві: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили розслідування у справі щодо незаконної передачі частини об’єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (парк «Нивки») під забудову. 

Як встановило слідство, у листопаді 2019 року директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, на момент викриття злочину – заступник голови КМДА, отримав на розгляд проєкт землеустрою, який де-факто передбачав забудову частини парку «Нивки». При цьому, у липні 2019 року той самий проєкт вже надходив на розгляд та був відправлений на доопрацювання, оскільки ділянка належала до природно-заповідного фонду. Втім, посадовець проігнорував цей факт і користуючись неправдивими відомостями про неналежність ділянки до природно-заповідного фонду подав на розгляд депутатів Київської міської ради проєкт рішення про її передачу в оренду приватній компанії для будівництва житлово-офісного комплексу.

Як наслідок компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 га, а територіальна громада Києва втратила право користуватись нею та зазнала близько 6,4 млн грн збитків. 

2 листопада 2023 року НАБУ і САП повідомили чинному заступнику голови Київської міської державної адміністрації про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

15 листопада 2023 року про підозру також повідомили колишньому начальнику відділу експертизи Департаменту земельних ресурсів КМДА та екскерівнику компанії, яка за рішенням Київської міської ради отримала в оренду під забудову відповідну земельну ділянку. Їх дії кваліфікували за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.