Заволодіння 10 млн грн при будівництві школи на Івано-Франківщині: 2 підозрюваних

27 вересня 2023 року НАБУ і САП за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області ДСР Нацполіції повідомили двом особам про підозру у заволодінні коштами у сумі понад 10 млн грн, виділеними на будівництво навчально-виховного комплексу у селі Чукалівка Івано-Франківської області в межах державної програми «Велике будівництво».

Йдеться про:

  • ексдиректора Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області;
  • директор будівельної компанії.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 366 КК України.

Слідство встановило, що у 2021 році Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області за результатами відкритого конкурсу уклало з наперед визначеною компанією договір на будівництво шкільного закладу на загальну суму 45,6 млн грн. У вересні 2022 року у зв’язку з припиненням діяльності УКБ об’єкт будівництва передали до Івано – Франківської міської ради та провели коригування проєктно-кошторисної документації. Як з’ясувалось УКБ встигло перерахувати компанії 33,6 млн грн за роботи, виконання яких сторони зафіксували відповідними актами та довідками. Насправді ж роботи виконали лише частково, а решта, на суму понад 10 млн грн, так і залишилась на папері.

Учасники оборудки надалі заволоділи коштами та перевели в готівку через підконтрольні організації.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Слідство триває.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.