Заволодіння 200 млн грн колишнім першим віцепрем’єром: скеровано до суду (СХЕМА)

17 жовтня НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього першого віцепрем’єр-міністра та ексголови Державного агентства України з інвестицій та інновацій у заволодінні 200 млн грн.

Дії колишнього першого віцепрем’єра кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, а ексголови Держагентства за ч. 5 ст. 191 КК України. 

За даними слідства, у 2008 році обвинувачений колишній перший віцепрем’єр-міністр через підконтрольні фірми став фактичним бенефіціарним власником збиткового ВАТ «Завод напівпровідників». Згодом, у 2010 році, експосадовець у змові з тодішнім головою Держінвестицій організував незаконне виділення бюджетних коштів у розмірі близько 170 млн грн вказаному підприємству нібито для розвитку інноваційного проєкту, фактично привласнивши ці бюджетні кошти.

У цьому ж році колишній високопосадовець за змовою із тодішнім головою Держінвестицій організував ще одну подібну схему: на користь підконтрольних ТОВ нібито для сприяння розвитку енергозбережних технологій перерахували 25,3 млн грн, які учасники злочину фактично розтратили. 

Таким чином, сума завданих збитків за двома епізодами становить майже 200 млн грн. 

Розслідування цих фактів НАБУ і САП здійснюють з 2019 року. З моменту втечі колишнього першого віцепрем’єр-міністра до російської федерації у 2014 році і до листопада 2019-го справу розслідував Департамент спецрозслідувань ГПУ. 

13 березня 2023 року ВАКС надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia). Це рішення дало можливість завершити слідство і заочно притягнути посадовця до відповідальності. 12 травня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.