Заволодіння державними землями нардепом: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою народного депутата України IX скликання та ще чотирьох осіб у заволодінні понад 320 га державних земель.

За даними слідства, у 2016-2019 роках народний депутат України, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру однієї з областей, розробив схему заволодіння земельними ділянками загальною площею 323 га, які перебували у постійному користуванні державного підприємства. Відповідно до злочинного задуму директор держпідприємства мав відмовитися від права користування землею та звернутися до ГУ Держгеокадастру області з відповідною заявою. Після припинення права користування керівник ГУ Держгеокадастру області видав земельні ділянки наперед визначеним фізособам, які згодом продали їх компанії, підконтрольній організатору схеми. 

Внаслідок таких дій державі заподіяно понад 126 млн грн збитків.

24-25 жовтня 2023 року НАБУ і САП викрили схему та повідомили її учасникам про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.