Заволодіння майже 6 млн грн держпідприємства «Волиньторф»: матеріали відкрито

22 вересня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою ексдиректора державного підприємства «Волиньторф» та колишнього керівника приватної компанії у заволодінні майже 6 млн грн коштів цього ДП. Матеріали надані стороні захисту для ознайомлення.

За даними слідства, наприкінці 2013 – початку 2014 року тогочасний директор «Волиньторфу» уклав договори на купівлю на понад 5,6 млн грн цінних паперів за кошти очолюваного ним підприємства. У день купівлі, керівник ДП перепродав ці папери приватній компанії. Врешті-решт, кошти держпідприємство так і не отримало, в результаті йому завдано 5,6 млн грн збитків.

Кваліфікація: ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП здійснюють з вересня 2021 року після передачі справи за підслідністю від СБУ.

30 червня 2023 року ексдиректору ДП «Волиньторф» та колишньому керівнику приватної компанії повідомили про підозру. 

Державне підприємство «Волиньторф» вже понад 25 років є одним з найбільших виробників екологічно чистого виду палива — брикетів торф'яних в Україні.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.