Заволодіння понад 5,31 млн грн ПАТ «Центренерго»: скеровано до суду

НАБУ і САП відправили на лаву підсудних трьох осіб – колишніх посадовців ПАТ «Центренерго» (78,29% акцій належать державі) і їхнього співучасника – власника приватної компанії. Їх дії кваліфікували за ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Слідство встановило, що у 2018 році обвинувачені організували корупційну схему з закупівлі труб та супутніх виробів для потреб підприємств, що входили до складу ПАТ, за завищеними цінами, через які держпідприємство незаконно переплатило понад 5,31 млн грн. 

Слідство наразі зібрало докази щодо трьох епізодів корупційної діяльності за участі обвинувачених при закупівлях для ПАТ «Центренерго». Зібрані НАБУ та САП матеріали стали підставою для початку розслідування з боку Антимонопольного комітету України щодо можливої змови учасників торгів. У липні 2022 року особам повідомили про підозру, а  у вересні 2022 року детективи завершили розслідування і відкрили матеріали справи.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.