Заволодіння збіжжям на понад 4,4 млн грн: двоє підозрюваних

25 січня 2024 року НАБУ і САП повідомили колишньому директору ДП «ДГ «Нектар» Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені Прокоповича» та бенефіціарному власнику приватного підприємства про підозру у заволодінні сільськогосподарською продукцією державного підприємства на суму понад 4 млн грн.

За даними слідства, у період з вересня по жовтень 2019 року вказані особи заволоділи врожаєм кукурудзи та соняшнику, який був власністю держпідприємства. Для цього директор держпідприємства приховав реальний об’єм зібраного збіжжя та підписав товарно-транспортні накладні на занижену кількість вражаю.

Таким чином приватне підприємство безоплатно та без законних на те підстав отримало невраховані 850 тонн кукурудзи та соняшнику на суму понад 4,4 млн грн. 

Кваліфікація дій підозрюваних: директор ДП - ч. 5 ст. 191 КК України, підприємець - ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.