Заволодіння майже 20 млн грн на житлі для переселенців: викрили злочинну групу
НАБУ та САП викрили злочинну групу, учасники якої заволоділи майже 20 млн грн під час купівлі об’єкта нерухомості для потреб внутрішньо переміщених осіб із Луганщини.
Серед підозрюваних:
- колишній керівник Лисичанської міської військової адміністрації — організатор;
- підприємець — співорганізатор;
- адвокат.
За даними слідства, у 2022 році керівник Лисичанської військової адміністрації затвердив програму «Тимчасова оселя», яка мала забезпечити житлом переселенців із Луганської області. Під цю програму з бюджету виділили 35 млн грн.
Для заволодіння державними коштами зловмисники викупили корпоративні права на товариство з обмеженою відповідальністю, яке володіло дитячим табором на Кіровоградщині.
Надалі посадовець організував придбання цієї нерухомості Лисичанською МВА за значно завищеною ціною. Зокрема, він посприяв ухваленню рішення про придбання об’єкта як такого, що найбільше відповідав вимогам для проживання.
Відповідно до висновків експертизи різниця між реальною вартістю та фактично сплаченими коштами становила 19,3 млн грн.
Наразі підозрюваних затримано. Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 КК України.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.