Збитки ДП «Антонов» на 18 млн грн: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою ексдиректора з правових питань ДП «Антонов» та директора адвокатського об’єднання у заподіянні ДП збитків у розмірі понад 18 млн грн та складанні завідомо неправдивих офіційних документів.

Дії експосадовця кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, а директора адвокатського об’єднання  – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання в межах договору про надання юридичних послуг мало допомогти ДП «Антонов» стягнути заборгованість із збанкрутілого АТ «Брокбізнесбанк» за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн. Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оціночна вартість якої становила понад 120 млн грн). У грудні 2018 року будівлю передали ДП «Антонов» як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Натомість тодішній директор з правових питань ДП «Антонов» за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі – майже 10% від оціночної вартості будівлі у звʼязку з чим підприємство перераховувало на 7 млн грн. більше ніж було обумовлено додатковою угодою до договору про надання юридичних послуг. 

Згодом, у травні 2021 року, на виконання законів України та розпорядження Уряду нежитлову будівлю передали до сфери управління іншого державного органу. Тоді вона вже коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані власні боргові зобов’язання ДП «Антонов» перед державою. Після того тодішній директор з правових питань ДП «Антонов», перебуваючи у змові з директором адвокатського об’єднання, погодив юридичній фірмі оплату додаткових 11 млн грн внаслідок передачі будівлі.

При цьому адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП «Антонов» іншій державній установі та до списання боргових зобов’язань ДП «Антонов» перед державою жодного стосунку не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг.

Таким чином, загальна сума збитків держпідприємству склала 18 млн грн. 

Завдяки вжитим під час досудового розслідування заходам на всю суму коштів, які були перераховані ДП «Антонов» адвокатському об’єднанню, було накладено арешт. 

Розслідування вказаних фактів НАБУ та САП розпочали навесні 2022 року за повідомленням ДП «Антонов».

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.