5 осіб підозрюють у завданні понад 21 млн грн збитків ДП «АМПУ»

21.01.2020 16:19

21 січня 2020 детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили колишньому начальнику Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» та ще чотирьом особам про підозру у завданні понад 21,36 млн грн збитків ДП. Дії експосадовця кваліфіковано за ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.Також про підозру повідомлено:

  • чинному головному інженеру Одеської філії ДП «АМПУ» — ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  • директору приватної компанії-переможниці закупівлі — ч.1 ст.366, ч.4 ст.358, ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  • ексдиректору приватної компанії-орендодавця днопоглиблювального каравану — ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  • фізичній особі, наближеній до народного депутата України VII та VIII скликань, — ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.

Оскільки місцезнаходження ексочільника Одеської філії ДП «АМПУ» та фізичної особи, наближеної до колишнього народного депутата, не встановлено, про підозру їм повідомлено в порядку ст.135, ст.278 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Слідство встановило, що у 2015 році підозрювані у змові організували закупівлю коштом державного бюджету послуг із будівництва причалу в Одеському морському торговельному порті у такий спосіб, що перемогу в ній здобула приватна компанія. Ця компанія насправді не мала відповідного досвіду, а її пропозиція не відповідала умовам закупівлі. Під час виконання договору, в день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможця та директором компанії, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких суттєво збільшено вартість фрахту днопоглиблювального каравану. При цьому, обидві компанії, як з'ясувало слідство, контролювала одна особа.

Наведені дії, в кінцевому підсумку, призвели до суттєвого збільшення вартості виконаних робіт, замовником яких була Одеська філія «АМПУ». Однак посадовці «АМПУ», зловживаючи своїм службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і здійснили відповідний перерахунок коштів приватним компаніям. Внаслідок таких дій, як встановило слідство, держава в особі ДП «АМПУ» незаконно переплатила понад 21,36 млн грн.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з 3 жовтня 2016 року.

Закупівлі ДП «АМПУ» перебувають у постійному фокусі детективів НАБУ. Восени 2018 року до суду скерували обвинувальний акт стосовно 7 посадовців та представників приватних компаній, обвинувачених у завданні понад 247 млн грн збитків ДП.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото biz.censor.net.ua