730 проваджень в роботі, 165 підозрюваних — підсумки роботи НАБУ за квітень 2019 року

06.05.2019 14:36

На кінець квітня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП притягнули до відповідальності 490 осіб. Із них 165 мають статус підозрюваних, 325 — обвинувачених у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, підслідних Національному бюро.

Зокрема, у квітні детективи повідомили про підозру:

Крім того, минулого місяця детективи затримали в міжнародному аеропорту «Бориспіль» екстрадованого в Україну голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн. Про підозру особі повідомили в порядку ст.278, ст.135 КПК України ще у червні 2016 року, оскільки на той момент місце знаходження посадовця не було з’ясоване.

Упродовж квітня 2019 року НАБУ завершило розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях. Із-поміж іншого, розслідувані факти:

Підозрювані у вчиненні зазначених злочинів ознайомлюються з матеріалами слідства перед складенням обвинувальних актів та скеруванням їх до суду.

Наразі суди розглядають 196 справ від НАБУ і САП, в яких обвинувачуються 325 осіб. До числа обвинувачених у квітні додалися:

Оновлені статистичні показники діяльності НАБУ — на головній сторінці офіційного сайту.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.