Арешт 297 тис. дол. США екс-керівника ДФС — результат співпраці НАБУ з правоохоронцями Великої Британії

14.02.2019 18:23
14 лютого 2019 року під час розгляду справи за обвинуваченням колишнього голови Державної фіскальної служби України Шевченківський районний суд м. Києва наклав арешт на 297 тис. дол. США, які екс-посадовець зберігав  на банківському рахунку у Великій Британії. Рішення суду є підставою звернутися до компетентних органів Сполученого Королівства  у рамках міжнародної правової допомоги для вирішення питання про арешт вказаних коштів.
Крім того, ці кошти можуть бути стягнуті на користь ПАТ «Укргазвидобування», яке зазнало збитків через незаконні дії обвинуваченого. Це стане можливим за умови задоволення цивільного позову «Укргазвидобування», що розглядається у межах справи «голови ДФС», після винесення обвинувального вироку суду.
 
Інформацію про наявність рахунка екс-посадовця НАБУ отримало від правоохоронців Великої Британії у січні 2019 року. Після чого детективи передали її прокурорам САП, які підтримують державне обвинувачення у справі стосовно голови ДФС, а ті, у свою чергу, звернулися до суду з клопотанням про накладення арешту на кошти.
 
Нагадуємо, у березні 2017 року Національне агентство Великої Британії з питань боротьби зі злочинністю (National Crime Agency) повідомило НАБУ та САП про те, що екс-голова ДФС України з 2012 року є натуралізованим громадянином Великої Британії.
 
Детальніше про злочин, вчинений екс-керівником ДФС — у нашому мультимедійному матеріалі 
 
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.