Депутата-хабарника сільради у Васильківському районі взято під варту

15.06.2016 17:42

15 червня Солом’янським районним судом міста Києва за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро України, погодженим із прокурорами САП, було обрано запобіжний захід для депутата сільської ради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області, підозрюваного в отриманні хабара у розмірі 300 тис. євро та 10 тис. доларів США (ч.4 ст. 368 КК України).


Підозрюваного арештували терміном на 60 днів з можливістю внесення застави в розмірі 8,5 млн. гривень.

Нагадуємо, 1 червня НАБУ разом із прокурорами САП та працівниками СБУ викрили та затримали двох посадових осіб сільської ради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області. Голова та депутат сільської ради вимагали та отримали неправомірну вигоду у розмірі 300 тис. євро та 10 тис. доларів США (загалом близько 8 млн 650 тис. грн) за надання в оренду земельних ділянок загальною площею 26 га. 

Голову сільради було взято під варту 3 червня 2016 року з альтернативою внесення застави у розмірі 8,2 млн грн. Розгляд клопотання щодо обрання запобіжного заходу щодо його колеги-депутата тоді не відбувся через скарги останнього на погане самопочуття.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Якщо провину підозрюваних буде доведено в суді, їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.