«Газова справа»: до суду скеровано справу стосовно ексдиректора приватної компанії

01.04.2021 15:20

1 квітня 2021 року прокурори САП скерували до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт стосовно колишнього директора двох приватних компаній, задіяних у корупційній схемі з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Це — черговий обвинувальний акт у межах так званої «газової справи».

Дії особи кваліфіковані за ч.1 ст.255, ч.2 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст.191, ч.2 ст.27 ч.4 ст.28 ч.2 ст.366 КК України.

За даними слідства, обвинувачений як директор двох із трьох операторів спільної діяльності — ТОВ «Надра Геоцентр» та ТОВ «Карпатнадраінвест» виконував відведену йому роль у протиправній діяльності колишнього народного депутата України та його фінансового директора. Зокрема, він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню нардепа товарні біржі з зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування».

Загальний розмір збитків від такої «діяльності» становить понад 740 млн гривень. Розмір збитків, завданих державній компанії (100% акцій держави) внаслідок злочинних дій ексдиректора компаній-операторів спільної діяльності з «Укргазвидобуванням», за даними слідства, перевищує 543 млн грн.

Нагадуємо, що директор товариств, починаючи з лютого 2017 року, переховувався від слідства на території Російської Федерації. Його затримали службовці Державної прикордонної служби 12 січня 2021 року в пункті пропуску «Бачівськ» в Сумській області.

13 січня 2021 року слідчий суддя ВАКС застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,75 млн гривень застави.

Деталі справи — https://nabu.gov.ua/novyny/gazova-sprava

 

Застереження Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.