Махінації із газом ПАТ «Центренерго» на 8 млн грн: матеріали відкрито

03.02.2023 15:50

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП завершили розслідування стосовно чотирьох осіб, підозрюваних у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні, через які ПАТ «Центренерго» незаконно переплатило за природний газ 8,25 млн грн. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України. 1 лютого 2023 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення. Йдеться про:

  • двох колишніх членів правління ПАТ «Центренерго»;
  • колишнього начальника одного з департаментів ПАТ «Центренерго»;
  • директора приватного підприємства.

Оскільки один з ексчленів правління компанії переховується від слідства, про підозру, а також про завершення розслідування йому повідомили заочно.

За версією слідства, у листопаді 2019 року ПАТ «Центренерго» уклало з приватною компанією договір на постачання газу, а у травні 2020 року здійснило передоплату за законтрактований обсяг газу на червень 2020 року. Втім, газ поставили лише на частину передоплати, а заборгованість, яка виникла перед ПАТ «Центренерго» вирішили нівелювати, піднявши ціну вже фактично поставленого газу шляхом підроблення офіційних документів. В результаті, ПАТ «Центренерго» завдано збитків на суму 8,25 млн грн.

У вересні 2022 року їм повідомили про підозру.

Це не перша викрита корупція на ПАТ «Центренерго», публікації за темою: https://cutt.ly/kVsvrhF
 
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Довідково: ПАТ «Центренерго» - єдина в Україні державна енергогенерувальна компанія, до складу якої входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС (м.Українка, Київська обл.), Зміївська ТЕС (смт Комсомольське, Харківська обл.), Вуглегірська ТЕС (м.Світлодарськ, Донецька обл.) та відокремлений підрозділ «Ременерго» (м. Черкаси).