Махінації при закупівлях «Укрзалізницею» ПЛР-тестів: матеріали відкрито

01.11.2022 17:15

31 жовтня 2022 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою шістьох учасників корупційної схеми із закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для АТ «Укрзалізниця». Дїї підозрюваних кваліфіковані за ч.3 ст.15 ч.5. ст.191 КК України. Йдеться про*:

  • чотирьох посадових осіб АТ «Укрзалізниця»;
  • заступника директора приватного підприємства;
  • представника приватного бізнесу у сфері надання медичних послуг.

Розслідування стосовно директора приватного підприємства та особи, відповідальної за здійснення процедури спрощеної закупівлі однієї з філій АТ «Укрзалізниця» - виділене в окреме провадження, оскільки вони перебувають у розшуку.

За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року «Укрзалізниця» організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак, структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

У червні 2022 року НАБУ і САП викрили цю корупційну схему та повідомили про підозру шістьом особам. Наприкінці жовтня коло підозрюваних збільшилося до восьми осіб.

Детальніше про справи щодо корупції в УЗ: https://nabu.gov.ua/tags/ukrzaliznicya

*Посади підозрюваних вказані на момент вчинення злочину.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.