Міжнародний день боротьби з корупцією Організації Об'єднаних Націй: у пріоритеті - Україна

28.10.2015 02:00

 

 

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй із прийняттям Конвенції ООН проти корупції у жовтні 2003 року проголосила 9 грудня Міжнародним днем боротьби з корупцією.

 

Метою є підвищення обізнаності про корупцію та її вплив на суспільство, а також мобілізація урядів задля вирішення загрози економічному розвитку, демократії та стабільності.
НАТО також відіграє свою роль у зменшенні корупційних ризиків в оборонних установах Держав-Членів і Держав-Партнерів за допомогою Ініціативи з побудови цілісності, прозорості, доброчесності та зниження корупційних ризиків у роботі оборонних і безпекових інституцій. 
 
"Новий Порядок денний сталого розвитку до 2030 року, наш план покінчити з бідністю і забезпечити гідне життя для всіх, визначає необхідність боротьби з корупцією у всіх її аспектах і закликає до істотного скорочення незаконних фінансових потоків, а також для повернення вкрадених активів",- Пан Гі Мун, Генеральний секретар ООН, Звернення з нагоди міжнародного дня боротьби з корупцією у 2015 році.
 
Реалізація антикорупційних реформ в Україні
 
28 жовтня у штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних парламентських представників. У ході зустрічі були обговорені зусилля України щодо скорочення корупційних ризиків у оборонних інституціях і результати співробітництва Україна-НАТО в цьому напрямку.
 
Розділ про запобігання та боротьбу з корупцією є важливою складовою Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО, яка включає в себе реалізацію рекомендацій Ініціативи НАТО з побудови цілісності, прозорості, доброчесності та зниження корупційних ризиків у роботі оборонних і безпекових інституцій. 
 
Антикорупційні законодавчі та політичні показники були введені рік тому Президентом України Петром Порошенко. Під керівництвом Ради національної безпеки та оборони України 9 оборонних та безпекових установ у грудні 2013 року провели оцінювання в рамках Ініціативи НАТО з побудови цілісності, прозорості, доброчесності та зниження корупційних ризиків у роботі оборонних і безпекових інституцій. 
 
У жовтні 2014 року РНБО прийняла рішення імплементувати рекомендації Ініціативи НАТО, і відтоді були розпочаті важливі реформи та розширена програма діяльності.
 
Інтерв'ю з Артемом Ситником - директором Національного антикорупційного бюро (НАБ) України для Ініціативи НАТО з побудови цілісності, прозорості, доброчесності та зниження корупційних ризиків у роботі оборонних і безпекових інституцій.
 
«Основна функція Бюро - каральна, під якою розуміємо розслідування злочинів, скоєних високопоставленими корумпованими чиновниками. Водночас пріоритетом для нас є моніторинг продуктивності Міністерства оборони України, оскільки розмір поточного бюджету на оборону України, який насправді є військовим бюджетом, становить 90 млрд. гривень. Тому одним із наших завдань є вжити заходи для запобігання розкраданню цих коштів. Питання прозорості у використанні державних коштів Збройними Силами України є пріоритетним».
 
Це інтерв'ю відбулося під час оцінювання Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік.