Італійські дипломати завітали до НАБУ: Робота Бюро має стратегічне значення для України

Збереження та розширення штату детективів, посилення інституційних спроможностей Національного бюро, готовність до викликів післявоєнної відбудови країни – ці та інші питання обговорили під час зустрічі керівництва НАБУ та Надзвичайних і Повноважних Послів Італійської Республіки П'єра Франческо Дзадзо та Давіде Ла Чечіліа.

«Як орган зі спеціальним статусом, завданням якого є боротьба з топкорупцією, НАБУ наразі зосереджено на питаннях, пов’язаних з післявоєнною відбудовою країни та ризиках втручання у цей процес організованих злочинних груп із залученням топпосадовців», - зазначив Директор Національного бюро.

Семен Кривонос наголосив на важливості збільшення чисельності працівників НАБУ і САП, необхідності створення незалежної експертної установи та вдосконаленні наявних програмно-технічних засобів Бюро задля підвищення ефективності роботи.

Сторони також обговорили можливість антикорупційної співпраці, зокрема перейняття досвіду боротьби з організованою злочинністю у італійських правоохоронців, адже саме Італія має значні напрацювання в цій галузі.

Посли П'єр Франческо Дзадзо та Давіде Ла Чечіліа зазначили, що підтримують налагодження такої співпраці. На їх думку, успішність боротьби з корупцією в Україні є важливим фактором для надання міжнародної допомоги, залучення іноземних інвестицій, а також індикатором виконання Україною умов для вступу до Європейського Союзу.

«Ваша робота є надзвичайно важливою та має стратегічне значення в контексті післявоєнної відбудови та руху в ЄС. Без НАБУ ці процеси неможливі», - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол П'єр Франческо Дзадзо.