Розслідування стосовно експосадовця ДСА завершене

12.12.2022 10:30

Детективи НАБУ і прокурори САП завершили розслідування за підозрою ексначальника одного з управлінь Державної судової адміністрації України (далі – ДСА) і його пособниці- представника приватної компанії. 9 грудня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення. Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України, а пособниці додатково інкримінують ще й ч. 1 ст. 209 КК України.

Слідство встановило, що експосадовець разом із очільницею приватної компанії організували впродовж 2016-2018 рр. закупівлі обладнання для потреб ДСА України, яке за своїми технічними характеристиками не відповідало вимогам у сфері захисту інформації, дотримання яких є обов’язковими при фіксації перебігу судових засідань. Загалом, згідно з даними експертиз, ДСА переплатила за поставлену техніку близько 53 млн грн. Також слідство встановило факт легалізації частини доходів отриманих злочинним шляхом.

За час розслідування детективи встановили нові факти, уточнили суму завданих збитків, і додатково повідомили про підозру у легалізації коштів одному із співучасників.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.