Судді Солом’янського райсуду Києва та його співучаснику повідомлено про підозру

27.01.2017 23:31

27 січня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру судді Солом’янського райсуду м. Києва, затриманому «на гарячому» при отриманні неправомірної вигоди у розмірі 22 тис. дол. США.

Суддю підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст. 190; ч.2 ст. 15; ч.4 ст. 27; ч.3 ст. 369 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великому розмірі, вчиненому за попередньою змовою групою осіб; закінчений замах до підбурювання на пропозицію і надання неправомірної вигоди службовій особі, за попередньою змовою групою осіб, за вчинення в інтересах третьої особи дій з використанням наданої їй влади).

Також цього дня повідомлено про підозру й співучаснику судді, яким виявився помічник адвоката. Його дії кваліфіковані за ч.2 ст.15, ч.4 ст.27, ч.4 ст.369 КК України.

Нагадуємо, що зазначених осіб затримано 26 січня у порядку пп.1, 3 ч.1 ст. 208 КПК України. Злочин викрито детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно зі слідчими Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України та працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Право затримувати суддів під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину надають Конституція України (ст. 126) та Закон України «Про судоустрій і статус суддів» (п.2 ч.2. ст. 49).  

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.