Суддю з Київщини викрито "на гарячому"

27.09.2017 20:52

27 вересня детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали голову Баришівського районного суду Київської області за підозрою у вчиненні злочину, кваліфікованого за ст.368 Кримінального кодексу України. Цього ж дня йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України. 

Служителя Феміди затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України одразу після одержання ним неправомірної вигоди в розмірі 2 500 дол. США. Як встановило слідство, суддя вимагав зазначену суму за винесення рішення на користь позивача у цивільній справі зі стягнення грошових коштів.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на з'ясування усіх обставин вчинення злочину. 

Кримінальне провадження за наведеними фактами розслідується з вересня 2017 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.