Топ-менеджеру НАК «Нафтогаз» повідомлено про підозру

09.03.2016 14:11

У середу, 9 березня, детективами Національного антикорупційного бюро України за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури складене письмове повідомлення про підозру виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча).

Повідомлення про підозру мало бути вручене особисто топ-менеджеру 9 березня під час допиту в НАБУ, який було призначено на 12:00. Водночас, у ніч з 8 на 9 березня підозрбваний повідомив детектива, що не зможе з’явитися до НАБУ раніше 1 квітня через термінове відбуття на лікування закордон. Відтак, письмове повідомлення про підозру було надіслане поштою за місцем проживання у порядку, передбаченому ч.1 ст.278 КПК України. Наразі проводиться перевірка достовірності інформації щодо поважності причини його неявки.

Нагадуємо, 3 лютого детективи НАБУ розпочали перевірку фактів, озвучених Міністром економічного розвитку і торгівлі щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку народних депутатів.

Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективами НАБУ було встановлено факт здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу топ-менеджером на міністра економічного розвитку і торгівлі з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра. За даним фактом 24 лютого детективами НАБУ зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.344 КК України (втручання у діяльність державного діяча).

Досудове розслідування щодо інформації, наданої міністром триває.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

Фото: www.business.ua