«Від заяви до вироку»: НАБУ та ТІ Україна представили новий освітній серіал

20.10.2021 14:03

Національне антикорупційне бюро України та Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» представили освітній серіал про боротьбу з корупцією «Від заяви до вироку». Він доступний на платформі Дія.Цифрова освіта.

Керівниця Управління зовнішніх комунікацій НАБУ Світлана Оліфіра зауважила, що до Національного бюро часто звертаються із заявами про випадки корупції, які не підслідні НАБУ, однак, вони впливають безпосередньо на життя громадян. Серіал має допомогти зорієнтуватися, як варто вчинити у тому чи іншому випадку. «Серіал створено для того, щоб пояснити, яку саме корупцію розслідує Національне бюро. Отже, громадяни будуть знати, до кого потрібно звертатись у конкретному випадку, і не опускатимуть руки у боротьбі з корупцією, адже це — наша спільна справа».

Освітній серіал допоможе розібратися в роботі антикорупційних органів та дізнатися, як захищати свої права, якщо ви зіткнулися з фактом корупції. «Від заяви до вироку» складається з 5 серій, які в інтерактивній формі допоможуть розібратися з роботою Національного бюро та дізнатися, в чому різниця роботи, наприклад, ДБР, НАЗК, САП та ВАКС.

Вікторія Карпінська, керівниця відділу комунікацій Трансперенсі Інтернешнл Україна зазначила, що громадська організація відстежує діяльність Національного бюро від самого дня заснування. «Весь цей час ми наштовхувалися на однакові питання щодо роботи Бюро, антикорупційних органів та загалом щодо особливостей розслідування корупційних злочинів. Відсьогодні представники громадянського суспільства, державні службовці, студенти правничих та інших факультетів і загалом усі зацікавлені громадяни зможуть пройти цей курс і знайти відповіді на такі питання».

Особливість серіалу — кейсовий метод навчання, адже в ньому наочні приклади поєднані з ґрунтовними поясненнями та коментарями від експертів. Після проходження курсу кожен глядач отримає сертифікат, який надає кредити ЄКТС.

«Освітній серіал покликаний наочно показати, як проходить опрацювання заяви про корупцію, — каже Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. — За допомогою сюжету, який обертається навколо життєвої ситуації, глядачі дізнаються, до кого слід звертатися за захистом своїх прав, про підслідність поліції, ДБР і НАБУ. Так, глядач разом з героєм проходить шлях від коректного написання заяви, реєстрації злочину і розслідування — до розгляду в суді».

Курс створений Національним антикорупційним бюро України та Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Переглянути освітній серіал та пройти навчання можна на платформі «Дія. Цифрова освіта»: https://osvita.diia.gov.ua/courses/from-statement-to-sentence.

Трансляцію презентації освітнього серіалу можна переглянути тут.