Замах на заволодіння 7 млн грн ДП «Південдіпрошахт»: скеровано до суду

13.08.2021 11:05

12 серпня 2021 року НАБУ і САП скерували до Вищого антикорупційного суду справу стосовно колишнього в.о. директора та колишнього заступника директора ДП «Південдіпрошахт», обвинувачених у замаху на заволодіння 7 млн грн ДП «Південдіпрошахт».

Дії колишнього в.о. директора ДП «Південдіпрошахт» кваліфіковані за ч.2 ст.15 ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.1 ст.366 («Службове підроблення») Кримінального кодексу України, колишнього заступника директора ДП — ч.2 ст. 15, ч.5 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що в листопаді 2018 року, знаючи про плановану реорганізацію ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП у змові зі своїм заступником створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією.

Вказану компанію раніше очолював заступник директора ДП. Змовники уклали договори про надання послуг «заднім числом». Це дозволило їм створити видимість того, що особа — чинний на час вчинення злочину заступник директора ДП — підписала їх як підприємець.

У подальшому посадовці держпідприємства, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн.

Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

Про підозру особам повідомили у квітні 2021 року. 11 червня 2021 року НАБУ та САП відкрили матеріали слідства підозрюваному колишньому в.о. директора державного підприємства та його заступнику для ознайомлення.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.